پارک جنگلی و آبشار شیر آباد

به این پست امتیاز دهید:
پارک جنگلی و آبشار شیر آباد

پارک طبیعت شیرآباد در 6 کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران –شمال (بزرگراه چهاربانده ) قرار دارد. این راه پارک طبیعت شیرآباد را با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر شیر آباد ( 15 کیلومتر ) ، خان ببین ( 6 کیلومتر ) ، آزادشهر (25 کیلومتر ) و گرگان و گنبد ارتباط می دهد.

در هفت کیلومتری جنوب شهر خان بین و پنجاه و پنج کیلومتری شرق گرگان پارک جنگلی و آبشار شیرآباد واقع شده است که از جاذبه های گردشگری شهرستان رامیان استان گلستان می باشد .

پارک طبیعت شیرآباد در 6 کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران –شمال (بزرگراه چهاربانده ) قرار دارد. این راه پارک طبیعت شیرآباد را با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر شیر آباد ( 15 کیلومتر ) ، خان ببین ( 6 کیلومتر ) ، آزادشهر (25 کیلومتر ) و گرگان و گنبد ارتباط می دهد. آبشار و غار شیر آباد در نزدیکی خان ببین که در حال حاضر دارای خدمات و امکاناتی نیز بوده بویژه همراه با سایت آبشار زیبای کبودوال می تواند به عنوان یک مجموعه گردشگری در منطقه مطرح و تقویت کنندة همدیگر باشد .

شایان ذکر است که مجموعه آبشارهای شیر آباد بالغ بر 7 عدد بوده و مرتفع ترین آن قریب به 30 متر ارتفاع دارد . و دو حوضچه با عمق چهل تا هفتاد متر در پای دیواره آن به وجود آمده است و غار زیبا و معروف آن نیز بلافاصله بعد از آبشار اول آن واقع شده است که از عجایب زیبای این پارک جنگلی شیرآباد به شمار می‌آید.

 رودخانه‌ها و چشمه‌های خنکی در اطراف پارک جنگلی و آبشار شیرآباد وجود داشته که به دلیل کاهش بارندگی در سال های اخیر دیگر اثری از ان ها نیست .
جنگل‌های انبوه با گونه‌های گیاهی کمیاب مانند درختان سرخدار، ملچ و افرا و نیز گونه‌های حیوانات وحشی نظیر خرس، پلنگ، شغال، گرگ و روباه از دیگر جاذبه‌های پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

نظرات کاربران ( 0 نظر )

    نظری وجود ندارد

جهت ثبت نظر خود وارد سایت شوید