پارک دلفین

به این پست امتیاز دهید:
پارک دلفین

اگر قصد سفر با تور کیش را دارید، اگر می خواهید در یکی از تعطیلات نوروزی به کیش سفر کنید، اگر به همزاه خانوده خود به کیش سفر می کنید و می خواهید یکی از شگفتی های طبیعت را نظاره گر باشید حتما سری به پارک دلفین های کیش بزنید. پارک دلفین ها که برای نخستین بار در جزیره ی کیش راه اندازی شد با مساحتی بالغ بر 100 هزار متر مربع در جنوب شرقی جزیره ی کیش در نزدیکی هتل های سیمرغ، شباویز و کوثر واقع شده است، پارک دلفین های کیش خیلی زود زبان زد توریستان تور کیش شد، حتی بازار بزرگ مرجان که در نزدیکی دلفیناریوم کیش واقع شده است به دلیل نزدیکی به پارک دلفین ها به شهرت دو چندان رسید.

پارک دلفین یا دلفیناریُم واقع در جزیرهٔ کیش اولین و تنها پارک دلفین در ایران است.حدود 10 سال پیش در جزیره زیبای کیش، پارک دلفین ها شروع بکار کرد، مجموعه ی عظیم تفریحی و توریستی با مساحت 100 هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش شامل فضای سبز با انواع مختلف گونه های گیاهی، باغ پرندگان، استخر دلفین ها و …

پارک دلفین های جزیره کیش با توسعه روز افزون، امروزه یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری کیش است. مجموعه ای شامل دلفیناریوم یا پارک دلفین ها، باغ پرندگان، سالن آمفی تئاتر، سفره خانه سنتی و …در دلفیناریوم این مجموعه گونه های مختلفی از پستانداران دریایی مثل دلفین، شیر دریایی، گراز دریایی، گربه دریایی، پنگوئن و … نگهداری می شود . بازدیدکنندگان می توانند ار حرکات جالب و هنر نمایی این حیوانات که توسط مربیان مجرب آموزش دیده اند، لذت ببرند.

این مجموعه دارای سرویس حمل و نقل ( اتوبوس های قطاری ) می باشد که بازدید کنندگان را به بخش های مختلف این مجموعه هدایت می کنند. همچنین فضای سبز پارک دلفین های جزیره کیش دارای یکصد گونه مختلف گیاهی و درختان مختلف مانند درخت لور، اکالیپتوس، بیش از 25 گونه کاکتوس و … است که با توجه به وضعیت اقلیمی جزیره کیش و مرجانی بودن خاک آن در نوع خود بی‌نظیر است.

باغ پرندگان در پارک دلفین های کیش 
از ویژگی های دیگر مجموعه دلفیناریوم کیش می توان به پارک پرندگان کیش که شامل 10 هزار پرنده می شود اشاره کرد در این پارک می توانید از زیبایی 59 گونه مختلف پرنده  لذت ببرید از پرندگان موجود در این پارک : انواع پلیکان، شترمرغ، طاووس، لک لک پنگوین، قو، توراکو و همچنین کروکودیل های آزاد و .....


این مجموعه قرار است به زودی امکانات ناب و بی همتایی را احداث کند که بیشک بازدید از مجموعه پارک دلفین ها را بیش از پیش برای گردشگران ملزم میکند مانند جنگل باران های مصنوعی، باغ پروانه ها، رستوران های منحصر به فرد و کوه آتش فشان که هم اکنون در حال طراحی و ساخت میباشد.

نظرات کاربران

نظرات کاربران ( 0 نظر )

    نظری وجود ندارد

جهت ثبت نظر خود وارد سایت شوید