قله مدوبن

به این پست امتیاز دهید:
قله مدوبن

مکانی که با داشتن اختلاف دمای حدود 10 درجه سانتی گراد نسبت به پای کوه در ماه های گرم سال، طرفداران زیادی دارد و امکانات پذیرایی موجود در آن فضای دلنشین و خاطره انگیزی را برای گردشگران فراهم کرده است.

جهت صعود به قله مدوبن، وارد محوطه تله کابین نمک آبرود شوید. خودرو خود را در پارکینگ، پارک کرده از در جنوب شرقی (پای کوه سمت چپ) جنب پاسگاه پلیس، از محوطه تله کابین خارج شوید. سپس به زیر دکل های خط یک تله کابین جنب فنس های سورتمه رفته صعود را شروع کنید. چند متر اول کمی ناهموار بوده و شیب زیادی دارد. بعد از کمی صعود فضای سورتمه تمام شده به زیر دکل های خط یک و مسیر پاکوپ می رسید. مسیر پاکوپ را تا انتهای تله کابین و رسیدن به قله ادامه دهید.(زمان صعود با گام آرام حدود سه ساعت و نیم،برخی دوستان طی 2 ساعت هم صعود کرده اند.)

جهت فرود می توانید سوار تله کابین خط یک شده و برگردید. اگر باز هم مایل به پیاده روی بودید، از سمت غربی محوطه ایستگاه بالا(خط یک) از محوطه خارج شوید و مسیر سنگفرش شده را به سمت خط دو پیمایش کنید.(حدود 40 دقیقه با گام آرام) به ایستگاه بالایی خط دو (قله دیو حمام) می رسید .حال با خط دو پایین بیایید.ارتفاع ایستگاه خط 2 کمتر از ایستگاه خط یک است و بنابراین پیمایش این مسیر سراشیبی خواهد بود.

ارتفاع قله مدوبن:970 متر

ارتفاع قله دیو حمام 700متر

ارتفاع پای کار(سطح دریای خزر):حدود 30- متر

-معمولا در خرداد ماه خط یک تله کابین نمک آبرود جهت تعمیرات بسته است. سعی کنید در این ماه صعود کنید تا از سکوت کوهستان استفاده کنید. در سایر ماه ها سر و صدای مسافران تله کابین در مسیر صعود به گوش می رسد.

-در طول مسیر آب آشامیدنی وجود ندارد. با توجه به شرجی بودن هوا، در فصول گرم به مقدار کافی آب همراه داشته باشید.

-با توجه به پوشش گیاهی و نوع خاک منطقه حتما باتون به همراه داشته باشید.

املاک فروشی در نمک آبرود

نظرات کاربران

نظرات کاربران ( 0 نظر )

    نظری وجود ندارد

جهت ثبت نظر خود وارد سایت شوید