پارک ساحلی لاله و باغ پرندگان

به این پست امتیاز دهید:
پارک ساحلی لاله و باغ پرندگان

باغ پرندگان فریدون‌کنار در پارک لاله این شهر و در جوار دریای خزر واقع شده و مسافران با گذر از این پارک می‌توانند از زیبایی‌های این مکان به‌یادماندنی دیدن کنند و البته این نخستین باغ پرندگان شمال کشور است که با حضور پرندگانی چون مرغابی‌های هوایی، غازهای وحشی، پلیکان، قو، مرغ وحشی و خوتکا و برخی از پرندگانی که از نواحی سیبری به ایران مهاجرت می‌کنند شکل گرفته است.

در شهر زیبای فریدونکنار یکی از زیباترین جاذبه ها، پارک لاله ی آن است که در جوار دریا قرار گرفته است.

با اینکه در این پارک امکانات رفاهی و بهداشتی بسیاری نظیر نمازخانه و آلاچیق های ساحلی مشاهده می کنیم اما آنچه این پارک را منحصر به فرد کرده است وجود باغ پرندگان در این مجموعه است. این باغ زیبا که نظیرش در شمال کشور نیست، یکی از زیباترین تجربه های آشنایی با پرندگان را برایمان فراهم می کند. این باغ از این نظر منحصر به فرد است که تنها باغی در شمال کشور است که با حضور پرندگانی نظیر مرغابی‌های هوایی، غازهای وحشی، پلیکان، قو، مرغ وحشی و خوتکا و برخی از پرندگانی که از نواحی سیبری به ایران مهاجرت می کنند شکل گرفته است.

تماشای پرندگانی که شماری از آنها بر روی آب ها شناور هستند و تعدادی دیگر بر فراز این باغ به پرواز درآمده اند حسی وصف ناپذیر به ما القا می کند. حسی که گویی روح ما را همراه با آنها به پرواز در می آورد. این پارک زیبا در مجموع به خاطر زیبایی هایی که دارد سالانه عده ی زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند.

نظرات کاربران

نظرات کاربران ( 0 نظر )

    نظری وجود ندارد

جهت ثبت نظر خود وارد سایت شوید